X
  • 11 października 2013
  • Przez Nowoczesny
  • Możliwość komentowania Czy architektura budowlana jest na tyle atrakcyjna kolorystycznie, aby stać się bazą do projektowania wnętrz? została wyłączona
  • in Blog

Czy architektura budowlana jest na tyle atrakcyjna kolorystycznie, aby stać się bazą do projektowania wnętrz?

Czy istnieje styl architektoniczny, który jest jak harmonijny, impresjonistyczny obraz, w którym rozedrganie światła, subtelne kompozycje ścian, dachów, okiennic i ogrodowych roślin wydaja się kompletne i skończone?

Tak,istnieje.

Otoczone lazurową wodą wyspy ochroniły wyjątkowość zabudowań przed ekspansją tandetnego, kontynentalnego budownictwa. Uderzają charakterystyczną zabudową obłych, miękkich konturów bielonych ścian i błękitem pruskim dachów - ale to tylko ta część, którą znamy z pocztówek.

Spacerując mikroskopijnymi uliczkami odkrywamy unikalne kompozycje pastelowych kolorów i faktur okraszonych wyrafinowanymi rustykalizmami w złoceniach i brązach ikon, bielonych deskach, gdzieniegdzie kapliczkach wkomponowanych w mur. Odkrywamy absolutnie piękno prostoty i wpatrzenia się budowniczych w naturę. Odkrywamy cudowna relację człowieka z otaczającą przyrodą, uzupełnianie surowego, skalistego krajobrazu synergią przecudnych drzew kwitnących we wszystkich kolorach młodego wina , pnących się z kolorowanej lub naturalnej terakoty donic poprzez biel kamieni i ochrę ziemi, skąpaną w otaczających błękitach morza i nieba. i światło . W dzień promienie słońca pieszczące każdy zaułek, w nocy setki lamp intrygująco podkreślających urodę tych miejsc. Na przebywanie w tym spokojnym, kojącym świecie, poczułam się odprężona i wypoczęta. I to właśnie proponuję przemycić do wystroju wnętrz, tak, by będąc w nich czuć dokładnie to samo.

Aktualne trendy w architekturze wnętrz oscylują wokół szarości i minimalizmu,czarnych akcentów i dość mocnych wykończeń lub totalnej monochromii bieli,ewentualnie z wykrzyknikiem multikoloru.  
Ja od zawsze szukałam połączeń z naturą. Jeśli szarości , to kilka odcieni, popiele, słabe beże, przybrudzone betony, zawsze w towarzystwie bieli i drewna. Wykończone w zależności od charakteru mieszkania kolorem dodatków lub ,mebli wyszukanych w naturze, najczęściej owocach. Teraz wiem,że natura to nie tylko kolory ziemi i drewna. Wnętrza zaprojektowane mogą być ultra nowocześnie, ale bez lęku przed harmonijnym dialogiem kolorystycznym, bez lęku także przed zdecydowanym kolorem i bogata fakturą. Zamykam oczy i widzę wnętrze, które przy wszystkich zasadach ergonomii i nowoczesnego designu potrafi przenieść człowieka na spokojną, ukrytą przed zgiełkiem cywilizacji wyspę, gdzie czas płynie bardzo wolno a otaczający świat wydobywa z nas oddech szczerego zachwytu i poczucie wielkiej radości, wesołości
Z odrobiną fantazji i ogromną pokorą, tak, aby nie przesadzić, nie pokazać we wnętrzu zbyt dużo, nie zdusić tej śródziemnomorskiej lekkości możemy stworzyć tu to, co tak ujmuje tam. I bez żadnych oporów jestem gotowa zmierzyć się z tym tematem. Jestem przekonana,że taki wystrój zagwarantuje pozytywne nastawienie do świata, złagodzi nerwy, ucieszy zmysły.
Zapraszam do współpracy:)

Kontakt z projektantem

Uzyskaj bezpłatną wycenę projektu! Zapraszam.

Napisz

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do pięknego wnętrza:)

Imię: Architekt wnętrz Ilona Sobiech Biały
Email: architekt@ilonasobiech.pl