X
  • 12 października 2014
  • Przez Nowoczesny
  • Możliwość komentowania Farby i tynki strukturalne została wyłączona
  • in Blog

Farby i tynki strukturalne

XXI wiek to nie tylko osiąganie coraz większych możliwości technologicznych w dziedzinie materiałów budowlanych czy wykończeniowych, ale także szczera i piękna refleksja z ukłonem ku wartościom z dalekiej przeszłości, coraz bardziej obecny szacunek dla natury, jej organicznego świata i bogactwa wzorów na kanwie których współczesne dekoratorstwo nabiera nowego znaczenia.

tynk strukturalny

tynk strukturalny

Jednym z takich właśnie materiałów, znanych od wieków, zapomnianych w drugiej połowie XX wieku są tynki i farby strukturalne - mineralne, pozwalające osiągnąć niezwykłe efekty dekoracyjne ale też funkcjonalne. Dzięki ponownemu ukłonowi w ich stronę mamy możliwość okładzin ściennych pozbawionych fug , jak to jest nieuniknione w postaci gresów czy glazury, o dużych, dynamicznych powierzchniach, świetnie imitujących naturalne materiały jak kamienie lub otwierających paletę możliwości niczym poza wyobraźnia i umiejętnościami wykonawczymi , możliwości.
Możemy stawiać na minimalistyczne wyglądy betonów, imperialne ambicje marmurów, antyczne looki trawertynu czy piaskowców lub wykończenia typu egg shell, z ceramiczną, gładką , wspaniale matową, wręcz aksamitna strukturą. Możemy budować wrażenia optyczne wykorzystują poler stiuku, możemy robić absolutnie wszystko co sobie wymarzymy i to w bardzo dobrej cenie. Cena m2 z robocizną w okładzinach wielowarstwowych, zabezpieczonych przed wilgocią i nadających się np. na ściany w łazience, nawet pod prysznicem czy na fronty szafek(!) nie przekracza 170zł.
Nie ma szans,żeby w tej cenie zmieścić cenę np. ładnego gresu, chemii i robocizny.
Gorąco polecam i zapraszam do kontaktu

Kontakt z projektantem

Uzyskaj bezpłatną wycenę projektu! Zapraszam.

Napisz

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do pięknego wnętrza:)

Imię: Architekt wnętrz Ilona Sobiech Biały
Email: architekt@ilonasobiech.pl