X
 • 26 maja 2015
 • Przez Nowoczesny
 • Możliwość komentowania 17 najlepszych (zarówno darmowych jak i płatnych) programów do aranżacji wnętrz została wyłączona
 • in Inspiracje, Blog, projekty wnętrz online

17 najlepszych (zarówno darmowych jak i płatnych) programów do aranżacji wnętrz

Jeżeli lubisz pobawić się w architekta na monitorze swojego komputera lub masz do wykonania projekt pokoju albo całego mieszkania – najlepiej zacząć od przeglądania katalogów zdjęć oraz ofert domów otwartych. Następnie zalecam przejście do wdrażania w życie własnych koncepcji aranżacyjnych przy pomocy odpowiednich aplikacji.  Możesz dokonać tego samodzielnie lub też zatrudnić specjalistę (profesjonalistę w branży aranżacji wnętrz - zapraszam) – na pewno zrobi on to za ciebie.

W internecie znaleźć można obecnie wiele ciekawych ofert oprogramowania specjalistycznego. Niektóre z nich są w pełni darmowe, za inne trzeba zapłacić. Znaczna ich ilość działa w trybie online, jednakże niekiedy zajdzie zapewne potrzeba ich pobrania na dysk twardy komputera.

Poniżej znajdziesz przygotowaną listę darmowych i płatnych programów do aranżacji wnętrza. Spis rozpoczynamy od prezentacji opcji w pełni bezpłatnych. Sprawdź każdą z nich i określ która aplikacja odpowiada twoim potrzebom. Oto przegląd najbardziej uniwersalnych aplikacji, wśród których znajdziesz programy do aranżacji kuchni (z całymi modułami projektowymi), łazienek oraz krajobrazów.

Zestawienie aplikacji / programów do aranżacji wnętrz

 • Planner 5D (Program darmowy)

Stwórz swój własny projekt wnętrza i przekonwertuj go na kolorowy model 3D. Dzięki temu będziesz miał dokładny pogląd stanu faktycznego finalnej realizacji. Aplikacja ma także wbudowaną opcję dodawania mebli, okien, drzwi, schodów, łuków oraz innych elementów architektonicznych. Planner 5D może zostać wykorzystany do wykonywania projektów domów, elementów krajobrazu i basenów. Dzięki synergii nadmienionych powyżej opcji, stworzyć możesz własny dom od piwnic aż po dach. Aplikacja dostępna jest z poziomu przeglądarki (nie występuje konieczność instalacji jakiegokolwiek komponentu). Kliknij tutaj aby wypróbować Planner 5D.

 Planner 5D (Aplikacja darmowa)

 • Home Hardware Design Centre (darmowy program)

Home Hardware jest firmą kanadyjską, jednak nie nakłada jakichkolwiek ograniczeń regionalnych na użytkowników. Mogą oni skorzystać z opracowywanych przez rzeczone przedsiębiorstwo darmowych programów do aranżacji wnętrz, przestrzeni magazynowych oraz kuchni. Wszelkie aplikacje znajdują się w Chmurze (nie ma więc konieczności pobierania i instalacji programów). Co więcej – do ich użytkowania nie jest wymagana rejestracja. Wystarczy odwiedzić stronę firmy i wybrać z listy interesującą cię aplikację.  Użytkownik ma także możliwość wczytania zdjęć własnego domu i ich dalszej obróbki  (można także wykorzystać moduły predefiniowane).

Home-Hardware-Design-Centre

 • Space Designer (Program darmowy)

Space Designer to oprogramowanie, które można wykorzystać do projektowania poszczególnych pomieszczeń lub całych domów z poziomu przeglądarki. Aplikacja jest niezwykle prosta (bazuje na interfejsie przeciągnij-i-puść) oraz przyjemna w obsłudze. Projekty przygotowywać można zarówno w dwóch jak i w trzech wymiarach. Program jest bezpłatny, jednakże istnieje opcja dobrowolnych datków na jej rozwój. Do użytkowania oprogramowania nie jest wymagana instalacja jakichkolwiek plików.

Space Designer

 • HomeStyler (Program darmowy)

HomeStyler to darmowy i bardzo prosty w obsłudze program przygotowany z myślą o projektantach wnętrz. Działa on z poziomu przeglądarki (nie ma więc konieczności pobierania ani instalacji dodatkowych pakietów danych). Po jego uruchomieniu użytkownik ma możliwość projektowania pokojów, okien, drzwi, może też eksperymentować z dodawaniem mebli, a następnie obejrzeć przygotowany projekt w 3D.

 HomeStyler (Program darmowy)

 • HomeByMe (Aplikacja darmowa)

HomeByMe to bezpłatne narzędzie do projektowania wnętrz pomieszczeń. Jest to pierwsza aplikacja w zestawieniu, którą należy zainstalować. Zastosować w niej można faktycznie istniejące meble oraz elementy dekoracyjne. Po zakończeniu projektu, możliwe jest jego przekonwertowanie do formatu 3D. Zapoznaj się też z efektami pracy z programem przedstawionymi poniżej:

HomeByMe program darmowy

 • Small Blue Printer (Aplikacja darmowa)

Small Blue Printer daje użytkownikowi możliwość projektowania domu, ogrodu oraz elementów krajobrazu. Praca z aplikacją odbywa się w trybie online (nie musimy więc pobierać ani instalować żadnych plików).

•Small Blue Printer (Aplikacja darmowa)

 • Olympic Paint Color Visualizer (Oprogramowanie darmowe)

Przy pomocy omawianego oprogramowania, użytkownik ma możliwość załadowania zdjęcia pokoju a następnie - zmianę kolorów elementów otoczenia, głównie w celu sprawdzenia, jak pomieszczenie takie wyglądałoby w nowej palecie barw. Jest to niezbędnik dla wszystkich amatorów aranżacji wnętrz planujących przemalowanie swojej przestrzeni mieszkalnej.

Nie musisz nic pobierać ani instalować – wystarczy, że odwiedzisz stronę firmy Olympic. Zobacz jak działa ta aplikacja (naprawdę warto!)

•Olympic Paint Color Visualizer Oprogramowanie darmowe

 • My Deco 3D Room Planner (program darmowy)

Przedstawiam kolejną niezwykle łatwą w obsłudze aplikację do aranżacji wnętrz działającą z poziomu przeglądarki. Jej główną zaletą jest możliwość pracy bez konieczności żmudnego pobierania a następnie instalacji pokaźnych pakietów danych.

9.My Deco 3D Room Planner (program darmowy)

 • Lowe’s Virtual Room Designer (Program darmowy)

Jak na program bezpłatny, szczegółowość opracowywanych projektów jest wręcz porażająca. Użytkownik może zaprojektować pomieszczenie od podstaw lub też skorzystać z gotowych szablonów. Wynikiem pracy jest projekt niemalże do złudzenia przypominający fotografię rzeczywistego obiektu (co nie powinno dziwić - firma Lowe, twórca aplikacji, to przedsiębiorstwo generujące krociowe zyski). Poniżej przedstawiam trzy ilustracje będące przykładami oferowanych szablonów…pokazują one dbałość producenta o szczegóły i jakość modułów oferowanych przez program.

•Lowe’s Virtual Room Designer (Program darmowy)

 • SmartDraw Interior Design Software (Aplikacja płatna, możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej)

SmartDraw to popularna marka oprogramowania dającego odbiorcy możliwość projektowania mieszkań, kuchni, łazienek, garaży…i innych przestrzeni mieszkalnych jakie tylko możemy sobie wyobrazić.  Jedyną wadą aplikacji jest konieczność jej pobrania na dysk twardy komputera (nie ma możliwości pracy z poziomu przeglądarki internetowej). Twórz plany pięter, dostosowuj meble, aranżuj wnętrza…liczba dostępnych możliwości jest niemalże nieograniczona.

SmartDraw-Interior-Design-Software-Aplikacja-płatna

 • Chief Architect (Aplikacja płatna)

Chief Architect daje użytkownikowi możliwość wykorzystania w praktyce multum modułów, z których najpopularniejszym jest bezsprzecznie Home Designer Suite.Oprogramowanie udostępnia wiele szablonów umożliwiających szybkie rozpoczęcie pracy nad projektem (lub jego przygotowanie od zera), jak również jego przygotowanie zarówno w 2D jak i 3D.  W opcjach aplikacji znajdziemy moduły projektowania łazienek, kuchni oraz elementów krajobrazu.

12.Chief Architect (Aplikacja płatna)

 • Cylindo (Aplikacja płatna, możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej)

Cylindo to program dający klientowi możliwość projektowania wnętrz w 3D. Wersja demonstracyjna aplikacji charakteryzuje się znaczną ilością intrygujących funkcjonalności. Jedną z najciekawszych jest opcja przetwarzenia rzeczywistych elementów wystroju na obrazy 3D, które to następnie można zastosować w tworzonych projektach. Użytkownik zyskuje dzięki temu pełen pogląd na stan faktyczny jego wersji finalnej.

program płatny

 • Decolabs (program darmowy dedykowany urządzeniom typu iPad)

Decolabs jest aplikacją, za pomocą której wykonać można zdjęcie pomieszczenia, a następnie - wybrać z katalogu elementy dekoracyjne (kanapy, stoły, półki, itp.). Obejrzyj poniższy film, aby zapoznać się z funkcjami programu.

Decolabs prgram na ipada

 

 • IKEA Home Planning and Room Planner Software Tools (Aplikacja darmowa)

Jak można się spodziewać, oprogramowanie przygotowane przez Ikea umożliwia projektowanie wnętrz przy wykorzystaniu mebli oferowanych przez rzeczoną firmę. Jeżeli jednak planujesz ich zakup – warto skorzystać z tejże aplikacji. Aby sprawdzić jej możliwości, kliknij tutaj i wybierz jedną z opcji. Pamiętaj: oprogramowanie należy zainstalować przed rozpoczęciem pracy. Aplikacja udostępnię szablony dla wszystkich rodzajów pomieszczeń, między innymi dla: kuchni, garderoby, biur, łazienek, itp.

IKEA Home Planning and Room Planner

 • FloorPlanner (Aplikacja w wersji darmowej i płatnej)

W wersji bezpłatnej aplikacji, użytkownik może przygotować jeden projekt. Opracowywanie kolejnych wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty na rzecz producentów. Możliwe jest zaprojektowanie od podstaw całego domu, pojedynczych pomieszczeń oraz elementów krajobrazu. Do stworzonych projektów można następnie dodać meble.

floorplanner-darmowy-i-płatny

 • HGTV Design Software (Aplikacja płatna)

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że firma HGTV wypuściła na rynek autorską platformę umożliwiającą projektowanie mieszkań, wnętrz oraz elementów krajobrazu. Niestety, nie jest ona darmowa. Użytkownik może wybrać z listy interesujące go moduły wśród których znajdziemy między innymi: moduły do projektowania domów, elementów krajobrazu, kuchni, poszczególnych pięter, wnętrz, ogrodu, łazienek, modelowania elementów zewnętrznych oraz tworzenia projektów w 3D. Na stronie firmy można także znaleźć wiele interesujących poradników profesjonalnej obsługi programu.

 HGTV Design Software płątny program

 • Punch Software (Aplikacja płatna)

Najlepsze oprogramowanie do tworzenia wnętrz, kuchni, łazienek i elementów krajobrazu. Punch to doskonałe połączenie przejrzystości, ceny oraz jakości wykonywanych projektów. Zależnie od zapotrzebowania klienta, wybrać można jedną z kilku opcji programu. Punch Software jest niezwykle złożonym programem używanym przez ekspertów z branży. Swoją popularność zawdzięcza on tworzeniu projektów niemalże fotorealistycznych…niestety, nie jest to platform darmowa. Program pobrać można w kilku różnych wariantach umożliwiających zaprojektowanie od podstaw całego domu, poszczególnych pomieszczeń oraz elementów krajobrazu. Szczegółowość przygotowywanych projektów jest po prostu zachwycająca.

Punch Interior Design

Sprawdź się i zobacz co jesteś w stanie stworzyć … lub zadzwoń do mnie stworzymy idealny projekt Twojego wnętrza.

Projektanci architekci wnętrz nie korzystają z żadnego z powyższych programów profesjonalnie tworzone są w programie praktycznie w Archicad, Autocad, 3D Studio 🙂

Kontakt z architektem

 

Kontakt z projektantem

Uzyskaj bezpłatną wycenę projektu! Zapraszam.

Napisz

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do pięknego wnętrza:)

Imię: Architekt wnętrz Ilona Sobiech Biały
Email: architekt@ilonasobiech.pl