X
  • 10 lutego 2015
  • Przez Nowoczesny
  • Możliwość komentowania Aranżacja i projekt biura została wyłączona
  • in Inspiracje, Blog

Aranżacja i projekt biura

Czy istnieją łatwe sposoby na poprawienie efektywności pracy? Czy sposób, w jaki zaprojektowanie jest biuro może mieć wpływ na wydajność osoby w nim pracującej? Które z elementów wyposażenia biura wpływają bezpośrednio na  skuteczność i produktywność firmy lub nas samych?

Magiczna moc kolorów

Jest to chyba najważniejszy element dekoracyjny, który wpływa bezpośrednio na naszą psychikę. Udowodniono, że każdy kolor ma inny wpływ na nasz układ nerwowy. Na przykład fioletowy, zwiększa inspirację i kreatywność, a brązowy dający poczucie spokoju i równowagi jest więc wręcz idealnym kolorem do sali konferencyjnej, gdzie zwykle podejmowane są  ważne decyzje. Kolor w miejscu pracy jest więc elementem istotnym, lecz nie jest niezbędnym przemalowanie wszystkich możliwych powierzchni z sufitem włącznie. Pożądany efekt można uzyskać za pomocą wykorzystania elementów dekoracyjnych danego koloru, takich jak tapeta na jednej ze ścian, przyborniki na biurku, plakaty czy obrazy na ścianach.

aranżacja-biura.jpg

Punkt drugi - oświetlenie

Dobre oświetlenie jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym efektywną pracę bez uczucia zmęczenia. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, naturalne oświetlenie, czy też sztuczne światło musi być zaprojektowane w odpowiedni sposób. Inne oświetlenie potrzebne jest np. w sali konferencyjnej, a inne tam, gdzie wykonywana jest praca na komputerach. Należy przestrzegać zatem pewnych zasad podczas wyboru stanowiska pracy.

Doskonała organizacja miejsca pracy

Sprawą nie podlegającą dyskusji jest fakt, że przy biurku, na którym panuje nieład nie można poprawnie wykonać swojej pracy. Porozrzucane na blacie elementy niepotrzebnie rozpraszają uwagę, uniemożliwiając jednocześnie efektywne działanie. Ogromne znaczenie mają zatem właściwie przemyślane rozwiązania pomocne w organizacji powierzchni naszego biura. Należy zadbać o odpowiednią ilość miejsc do przechowywania wszelkich niezbędnych przyborów piśmienniczych, notatek, segregatorów, płyt CD, itp.  Idealnym rozwiązaniem było by umieszczenie różnych schowków, szuflad i regałów w zasięgu ręki i w taki sposób, by można było wyciągnąć poszukiwaną rzecz bez konieczności przemieszczania się po całym pokoju. Dobra organizacja pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu i uniknięcie sytuacji, gdy nerwowo roztrząsamy całą zawartość naszego biurka w poszukiwaniu potrzebnego elementu.

Komfort w pracy

Istotny jest również dobór mebli. Należy na nie zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania swojej przestrzeni zawodowej i nie koncentrować się wyłącznie na kosztach, ale na funkcjonalności i ergonomii. Przyjemniej pracować siedząc w wygodnym fotelu, za to na trafność podejmowanych decyzji może wpłynąć gniotące nas krzesło.

Wnioski zwierzchników i architektów

Wydajność pracy nie jest uzależniona wyłącznie od naszej dobrej woli. Kluczowe znaczenie wydaje się odgrywać otoczenie, w którym pracujemy. Warto zainwestować w wystrój biura i meble, które do niego wstawimy, a efektywność naszych trudów wzrośnie kilkukrotnie. Zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości można skorzystać z pomocy architekta, który pomoże znaleźć rozwiązania dobrane do naszych potrzeb.

Potrzebują Państwo projektu aranżacji biura? Zapraszam

aranżacja-biura-nowoczesna

Kontakt z projektantem

Uzyskaj bezpłatną wycenę projektu! Zapraszam.

Napisz

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do pięknego wnętrza:)

Imię: Architekt wnętrz Ilona Sobiech Biały
Email: architekt@ilonasobiech.pl