X
  • 14 stycznia 2015
  • Przez Nowoczesny
  • Możliwość komentowania Wystrój wnętrz. Modne wnętrza 2015 została wyłączona
  • in Inspiracje, Blog

Wystrój wnętrz. Modne wnętrza 2015

Wielu z nas z zamiłowaniem i pasją przygląda się zmieniającym się trendom wystroju wnętrz i próbuje odgadnąć, co tym razem szykują dla nas projektanci. Jeśli się przyjrzymy, z łatwością dostrzeżemy, że trendy panujące w przemyśle odzieżowym mają swoje odbicie również we wnętrzach. Przekonajmy się, które propozycje z wybiegów mody zagoszczą również w naszych pomieszczeniach.

Prognozy kolorystyczne 2015 - 2016

Wygląda na to, że kolory takie jak szarości, beże i czerń odchodzą w zapomnienie. Wypierają je świeże barwy takie jak słoneczna żółć czy zieleń. Ogromną popularnością cieszy się kolor niebieski - praktycznie wszystkie jego odcienie. Nieoficjalnie mówi się, że „niebieski jest nowym czarnym”. Obok błękitów pojawia się grafit, a kolory metaliczne (zwłaszcza miedziany i złoty) wydają się być prawdziwym hitem.

źródło: benjaminmoore.com

Wielki come back wełny i dzianiny

Po wielu latach zauważamy powrót tego materiału. Obserwujemy, że hitem w sezonie 2014/15 jest miękkość i ciepło wełny nie tylko w naszych ubraniach, ale również w postaci dodatków do naszych domów takich, jak koce, poduszki, narzuty.

Metal i jego połysk

A zwłaszcza miedź. Połyskujące tkaniny, płytki i mozaiki stylizowane na metal oraz elementy metalowe – lampy, ozdoby, meble.

Furto

Delikatność, szlachetność i luksus- to pierwsze skojarzenia przychodzące na myśl o tym materiale. Czy to zwyczajne cieniowane, czy w deseń panterki ( ostatnio bardzo modny) wnosi do wnętrza, w którym się znajduje uczucie przepychu, ciepła i dodaje mu charakteru.

Geometryczne wzory

Wykorzystywane w projektach już od kilku lat, tym niemniej wygląda na to, że i w tym sezonie nadal ozdabiać będą nasze wnętrza.

Minimalizm wnętrza w 2015 i 2016 roku

To ograniczenie do minimum kształtów oraz kolorów. Podobnie jak wzory geometryczne jest nam już dobrze znany.

Nieśmiertelny duet

Mowa o niczym innym jak o połączeniu bieli i czerni. To zestawienie kolorystyczne wykorzystywane od dawien dawna, zawsze modne i eleganckie.

Total lokk

Stylizacje (zarówno modowe i wnętrzarskie) polegające na łączeniu różnych elementów tego samego koloru lub z tej samej palety barw. Od ścian, po zasłony, poprzez poduszki, po znacznie mniejsze dodatki.

Ponadczasowa klasyka

Istnieją takie elementy, które znajdują się w naszych wnętrzach od zawsze. Mowa tu oczywiście o kamieniu szkle i drewnie. Są to materiały chętnie wykorzystywane we wszystkich pomieszczeniach naszych domów.

Dla każdego coś odpowiedniego w 2015 roku

Propozycji jest sporo i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Obok klasycznych elementów pojawia się wiele nowości, a ich umiejętne łączenie między sobą pozwoli na stworzenie oryginalnych i przepięknych wnętrz.

Zamów nowoczesny projekt wnętrza!
Zapraszam do kontaktu

Kontakt z projektantem

Uzyskaj bezpłatną wycenę projektu! Zapraszam.

Napisz

Zapraszamy do kontaktu i bezpłatnej wyceny. To pierwszy krok do pięknego wnętrza:)

Imię: Architekt wnętrz Ilona Sobiech Biały
Email: architekt@ilonasobiech.pl